Vyko užsiėmimas „Art terapija – išmokti pažinti, draugauti, suprasti kitą“

2015-12-17 mokyklos socialinė pedagogė Snieguolė  ir psichologė Raimonda mokiniams vedė psichosocialinių įgūdžių užsiėmimą „Art terapija – išmokti pažinti, draugauti, suprasti kitą“

Užsiėmime dalyvavo 5-10 klasių mokiniai.

Pagrindinis užsiėmimo tikslas : skatinti tarpusavio bendravimą, geranoriškumą.

Art terapija yra iš esmės neverbalinio bendravimo priemonė. Ji vertinga tiems, kurie nepakankamai gerai valdo kalbą, kuriems sunku žodžiais nusakyti jausmus. Tai simbolinė kalba, kuri padeda pažvelgti į situaciją ar gyvenimiškus vaiko sunkumus bendraujant ne tik su bendraamžiais. Akivaizdu, kad nemaža dalis specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių,  nemoka tinkamai elgtis, bendrauti susiklosčius tam tikroms socialinėms situacijoms. Kai kuriems būdingas agresyvumas, nulemiantis sudėtingesnius tarpusavio santykius su juos supančiais bendraamžiais ar jaunesniais mokiniais.

Užsiėmimo metu mokiniai noriai bendravo, išsakė savo jausmus, gerąsias savo savybes. Kiekvienas mokinys savo vardą ir jausmus įamžino apibrėžęs savo delną ir jį  priklijavęs prie geranoriškumo medžio, kuriame  užtvirtino savo teigiamas savybes (pridėdamas savo delną prie medžio).  Kiti grupės nariai pritarė plodami. Šio užsiėmimo metu mokiniai patyrė daug gerų akimirkų, nuoširdžiai dirbo grupelėse, palaikė vienas kitą.

Socialinė pedagogė Snieguolė Dzermeikienė


Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *