TINKAMA RANKŲ HIGIENA GALI APSAUGOTI NUO DAUGELIO UŽKREČIAMŲJŲ LIGŲ

Gegužės 5 dieną Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė pasauline rankų higienos diena. Minint šią dieną siekiama priminti visuomenei, kad dėl netinkamos rankų higienos galima susirgti daugybe ligų . Pasak PSO, rankų plovimas su muilu yra vienas efektyviausių ir pigiausių būdų apsisaugoti nuo užkrečiamųjų ligų, kadangi taip nuo jų paviršiaus pašalinama net iki 95 proc. žmogui pavojingų mikroorganizmų.

Balandžio 4 dieną ir Marijampolės  ,,Ryto“ pagrindinės mokyklos bendruomenei buvo priminta apie rankų higienos reikšmę. Ant valgyklos stalų esantys lankstinukai įspėjo apie būtinybę prieš valgį nusiplauti rankas, o prausyklose iškabinti plakatai priminė, kaip tai daryti taisyklingai.

PUG vaikai ir jų mokytoja Erika Samuolienė dalyvavo užsiėmime ,,Rankų higiena“ , kurį vedė sveikatos priežiūros specialistė Žaneta Skinkienė. Mokiniai įsivertino savo rankų švarą, sužinojo, kas gali slypėti net ant švariai atrodančių rankų paviršiaus, mokėsi tinkamai nusiplauti rankas. Mokiniams buvo priminta,  kad nešvariomis rankomis negalima liesti akių, nosies ir kitų gleivinių, nes ligų sukėlėjai per jas lengvai gali patekti į žmogaus organizmą. Mokiniai gavo užduotį – savaitę laiko pildyti rankų plovimo dienoraštį ir savo rankų švarą aptarti kartu su tėveliais.

Sveikatos priežiūros specialistė Žaneta Skinkienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *