Sėkmingas idėjos įgyvendinimas – ,,Dalyvaujamasis biudžetas“

Sėkmingas idėjos įgyvendinimas – ,,Dalyvaujamasis biudžetas“

2023 m. kovo-gegužės mėnesiais mokykloje vyko iniciatyva ,,Dalyvaujamasis biudžetas“, kurios tikslas – įsisavinti dalyvaujamąjį biudžetą Marijampolės ,,Ryto“ pagrindinės mokyklos, kai visi 5-10 klasių mokiniai yra įtraukiami į viešųjų sprendimų priėmimą mokykloje ir prisideda prie mokyklos biudžeto dalies Ši iniciatyva – tai gera galimybė ugdyti mokinių finansinį raštingumą, atsakingai priimti sprendimus. Šiais metais Marijampolės savivaldybė mokyklai skyrė 1500 eurų, mokinių idėjai, sumanymui įgyvendinti.
Kovo mėnesį visa mokyklos bendruomenė buvo supažindinta su iniciatyva, jos įgyvendinimo taisyklėmis, po kurių mokinių laukė sunkus, bet įdomus darbas: pasiūlyti idėją, kuri atitiktų iniciatyvos reikalavimus, pateikiant idėjos įgyvendinimo nuotraukas, brėžinius/eskizus ir kt.
Mokinių siūlomos idėjos buvo pateiktos Mokinių tarybai, o idėja, kuri atitiko visus iniciatyvos kriterijus ir sulaukė daugiausiai balsų- pristatyta bendruomenei – tai 8 klasės mokinio Kasparo Baranausko idėja – įrengti lauko stalo tenisą, siekiant įkurti dar vieną laisvalaikio, sporto zoną mokyklos vidiniame kieme.
Jau rugsėjo pirmomis dienomis galime džiaugtis puikia idėja ir šauniai pavykusiu jos įgyvendinimu.

Parengė mokinių tarybos koordinatorė Laura Urbšytė

Informacija atnaujinta: 2023-09-28 11:09:14

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Translate »
Skip to content