Integruota istorijos, lietuvių kalbos ir literatūros pamoka „Jotvingių žemėje”

Integruota istorijos, lietuvių kalbos ir literatūros pamoka „Jotvingių žemėje”

Rugsėjo 29 dieną 45 mokinių grupė, lydima istorijos mokytojos Ramunės ir Lietuvių kalbos mokytojos Gintarės vyko į integruotą istorijos, lietuvių kalbos ir literatūros pamoką „Jotvingių žemėje“. Šioje kelionėje mokiniai prisilietėme prie savo valstybės istorijos ir kultūros. Suprato, kad viena be kitos šios sritys tiesiog negali egzistuoti. Mokinių teigimu, dalyvavimas šioje pamokoje, kur kas įdomesnis, nei perskaityti iš vadovėlio ar pažiūrėti filmuką. Tokia pamokos forma pačiam leido pasijusti istorijos dalyviu..

Kelionės metu mokiniai lankė keletą objektų – Jotvingių prūsų sodybą, Vygrių vienuolyną, Seinų katedrą. Visi lankyti objekatai atpindi skirtingus laikmečius sujungdami juos į vieną istorinį – kultūrinį objektą. Atlikdami užduotis, keliaudami mokiniai suprato, kad istorija tai nėra tik datos, kad istoriją į storas knygas užrašė ne metraštininkai. Istoriją ir kultūrą kūrė žmonės – skirtingos gentys, atkeliavę į šias žemes. Atkeliaudamos į šias žemes gentys atsinešė ir čia įtvirtino  ne tik savo būdą, bet ir kalbą, papročius, charakterį. Vėliau šiose vietovėse, veikiami istorijos dvasios gyveno, kūrė, už lietuvybę kovojo vyrai, dėl kurių darbų ir šiandien galime didžiuotis. Dalyvaudami pamokoje mokiniai teigia suvokę, kad asmenybės, kurių veiklą aptariame per pamokas yra paprasti žmonės, darę didžiulius darbus dėl savo tautos.

Ši integruota pamoka buvo tarsi dovana už sunkų darbą. Prieš ją mokiniai atliko istorijos ir lietuvių kalbos užduotis, kurių rezultatai buvo atrankos kriterijus, kas gali vykti į šią kelionę. Pamokų metu mokiniai susipažino su Vinco Mykolaičio Putino biografija, jo kūryba, savarankiškai rinkosi ir skaitė eilėraščius, kūrėme akrostichus, mokėsi apie baltų gentis, rašė istorijos atsiskaitomąjį darbą. Į kelionę galėjo važiuoti tik gerai atlikę visas užduotis mokiniai.

Kelionės metu klausydami gido ir mokytojų pasakojimų, apžiūrėdami kelionės objektus mokiniai turėjo rinkti informaciją, užpildyti iš anksto paruoštus klausimynus.

Mokytojos džiaugiasi galinčios dalyvauti „Kokybės krepšelio” projekte. Būtent šio projekto finansinės galimybės suteikė progą organizuoti integruotą istorijos ir literatūros pamoką „Jotvingių žemė” kitoje aplinkoje. Ši pamoka mokinius įgalino žinias atrasti per veiklą, praktinius užsiėmimus, skatino ugdytis pastabumą, bendradarbiavimą.

Mokytojos Gintarė ir Ramunė

Informacija atnaujinta: 2023-04-24 11:04:17

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Translate »
Skip to content