Integruota ekonomikos ir pilietinio ugdymo pamoka 10 klasėje „Aš ir valstybės tarnyba“

2016 12 05 10 klasės mokiniai susitiko su valstybės tarnybos pareigūnais – viešosios tvarkos policininku Vaidu Miliausku, karo policininke Natalija Mendos ir pasieniečiu Ignu Vitvickiu.

Viešosios tvarkos policininkas pasakojo apie petardų sprogdinimo atsakomybę, dažnai įvykstančias skaudžias nelaimes, viešosios tvarkos pažeidimų atsakomybę. Mokiniai domėjosi apie jėgos panaudojimo ribas policininko darbe, būtinąją gintį, kaip apibrėžia būtinąją gintį įstatymai. Linija tarp būtinosios ginties ir netyčinio sužalojimo labai plona. Mokiniai gavo patarimų, kaip protingai elgtis panašiose situacijose.

Karo policininkė papasakojo apie kariuomenės veiklą taikos metu. Mūsų kariuomenė tam, kad gintųsi nuo užpuolikų, bet ne pati pultų. Labiausiai vaikinus domino šauktinių įstatymas, gyvenimas, veikla ir galimybės kariuomenėje. Taip pat mokinius domino pareigūnų  atlyginimai, tarnybos privalumai ir trūkumai.

Pasienietis papasakojo apie šalies sienas, jų saugumą. Supažindino su pasienio tarnybos pareigūno darbo dienos veikla . Kartu su mokiniais diskutavo apie pabėgėlių problemą Europoje, dabartinę pabėgėlių situaciją Lietuvoje. Mokiniai daug sužinojo apie kontrabandos gabenimą per sieną, sulaikytų prekių tolimesnį likimą, nelegalių prekių įsigijimo, pardavimo ir vartojimo įstatymus, numatytą atsakomybę.

Pareigūnai atsakė į visus mokinių klausimus. Mokiniai daug sužinojo, turėjo galimybę pakalbėti su trijų valstybės tarnybų pareigūnais.
Mokytoja Lina Miliauskienė

Nuotraukas peržiūrėsite paspaudę rodyklę ant tamsios juostos


Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *