Erasmus+ projektai – impulsas mokyklai tobulėti

Mokykla dalyvauja  dviejuose ES finansuojamuose  Erasmus +  KA 2 projektuose: ,, Su menais mokyklose smagiau” (2016-2018)  ir  ,, Vaikščiojimas gyvenimo linija” (2017-2019).

Projekto nauda mokyklos  bendruomenei nepamatuojama. Vaikai gauna puikią galimybę keliauti ir pažinti kitų šalių kultūrą bei tradicijas, tobulinti užsienio kalbos įgūdžius, išmoksta vertinti, suprasti ir pažinti projekto  šalių jaunimo gyvenimą bei išskirtinumą, praktiškai įgyja geografijos, istorijos, etikos žinių, ugdo kūrybiškumą, puoselėja pilietiškumą, turi galimybę susipažinti su  projektų partnerių  šalių  švietimo sistema.

Kartu su projekto ,, Su menais mokyklose smagiau”  partneriais  mokiniai tobulino savo gebėjimus teatrų festivalyje Lietuvoje, menų plenere Portugalijoje, muzikos festivalyje Italijoje , šokių festivalyje Bulgarijoje. Visos  minėtos  meninės veiklos buvo pristatytos finaliniame festivalyje  Stambule  gegužės 06-12 dienomis.

Kito projekto vykdomos veiklos kitokios, tačiau mokinių taip pat be galo mėgiamos. Erasmus+ projektas ,,Vaikščiojimas gyvenimo linija” skatina kultūrinį, istorinį pažinimą , ugdo sveiką gyvenseną. Mokiniai įveikė 15 km žygį Lietuvoje ,, Partizanų takais”, 16 km žygį Vokietijoje ,,Hermannsdenkmal”, o Miunsterio mieste  ir Bielefeldo  miške 7 km žygyje žaidė  geokešingą–  kurio metu mokiniai ir mokytojai naudodamiesi GPS ir interneto galimybėmis, ieškojo paslėptų lobių. Šalies radusios lobį atstovai dainavo liaudies dainą, džiugu,  kad lietuvių  liaudies dainos skambėjo dažniausiai.

Dalyvavimas šiuose projektuose naudingas ne tik mokiniams, bet ir mokytojams. Mokytojai  šiuose projektuose kelia savo kvalifikaciją, mokosi kalbų, dalijasi gerąja patirtimi, plečia akiratį, lygina  švietimo sistemas. Taip pat įgyja puikią galimybę susipažinti su kitų šalių pedagogų padarytais atradimais bei sėkmingos patirties pavyzdžiais. Projekto veiklos skatina kūrybiškai mąstyti bei daryti prasmingas įžvalgas. Beveik visi, dalyvavusieji profesinio tobulinimosi veiklose užsienio šalyje nurodo nuostatų kaitą: mokytojai tampa atviresni pokyčiams ir inovacijoms.  Taip mokykla gauna stiprų impulsą tobulėti ir  keistis.


Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *