Lietuvių ir lenkų istorijos ir kultūros atspindžiai tautosakoje

„Lietuvių ir lenkų istorijos ir kultūros atspindžiai tautosakoje” tai projektas, kuriuo siekiama skatinti Lietuvos ir Lenkijos jaunimo tarpkultūrinį bendradarbiavimą, ugdyti abiejų šalių jaunimo bendrąsias kompetencijas. Pažindami ir perprasdami naujus dalykus, jaunuoliai turės galimybę pristatyti vieni kitiems tautinį paveldą, jį palyginti, prisidės prie tautosakos išlikimo, prisimins bendras istorines sąsajas.
Jaunimas dirbs kartu nepamokinėje aplinkoje, kad susipažintų ir giliau pažintų ne tik savo krašto, bet ir projekto partnerių, ES, bei kaimyninių šalių istoriją. Istorinių objektų maršrutus mokiniai parinks patys , juos susiras pasitelkę internetą ir GPS imtuvą (žaisdami geokečingą), ras lobį – tai sakmę ar mitą bei atliks bendros ATR istorijos užduotis.
Įvyks projekto sklaidos konferencija. Projekto partnerių mokyklose, Marijampolės ir Bydgoszcz miestų viešosiose erdvėse bus surengtos mokinių piešinių parodos, moderniomis kompiuterinėmis piešimo programomis bus iliustruota lietuvių, lenkų tautosaka ir susieta su konkrečiu istoriniu faktu. Sukurtas projekto logo. Bendrųjų kompetencijų ugdymą iliustruos kompaktinis diskas: su nuotraukomis, pasakojimais ir video reportažais.
Galutiniai projekto produktai:
   1. audio knyga su įgarsintomis liaudies pasakomis lietuvių, lenkų ,anglų kalbomis.
   2. piešinių aplankas, kuriame moderniomis technologijomis bus iliustruota lietuvių ir lenkų tautosaka.


Informacija atnaujinta: 2018-01-06 22:01:58

Translate »
Skip to content