Užgavėnių linksmybės

Užgavėnės – viena gražiausių žiemos švenčių, Šią šventę prieš Gavėnią, likus 7 savaitėms iki Velykų, savomis tradicijomis švenčia visas pasaulis. Tai garsūs prašmatnieji Venecijos (Italija) ir Rio de Žaneiro (Brazilija) karnavalai, Blynų diena (Pancake Day) Didžiojoje Britanijoje, Riebusis antradienis (Fat Tuesday) JAV, Mardi Grasas (Mardi Gra) Prancūzijoje … Kiekviena šalis turi savo papročius, atrakcijas ir linksmybes – vienur gausiai laistomasi vandeniu (Bolivija), kitur apsimėtoma apelsinais (Italija) ar karoliais (JAV) …Mūsų persirengėliai, Kanapinio ir Lašininio kova bei Morės deginimas – labai tradicinės, lietuviškos pramogos. Kaip ir įvairiose šalyse, tą dieną Lietuvoje kepami ir valgomi blynai, nes jie – šviesos ir grįžtančios saulės simbolis visame pasaulyje.

Užgavėnes šiandien šventė ir mūsų mokyklos bendruomenė. Po 4 pamokų visus mokinius ir mokytojus į mokyklos kiemą pakvietė Morė, Lašininė ir Kanapinis. Na ir kilo triukšmas… visi susirinkusieji linksmai šoko ratelius, varžėsi ne tik kamuolio, bet ir batų mėtymo ar blynų valgymo rungtyse… net prizų, nemokamus pietus mokyklos valgykloje, kai kaurie laimėjo.

Nuo besilinksminančių lauke neatsiliko ir šauniosios mūsų virtuvės šeimiminkės. Jau nuo pat ryto mokyklos valgykloje pradėjo veikti “Užgavėnių blyninė”. Kiekvienas užsukęs pavalgyti gavo Užgavėnių patiekalo – skaniausių blynų.

Tikimės, kad nedrąsioji žiemą po šių šėlionių daugiau nebeužsibus ir užleis vietą saulėtam ir žaliam pavasariui.

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *