Ugdymas už mokyklos ribų

Ugdymas už mokyklos ribų

4b klasės mokiniai lankėsi Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo edukacijos centre. Susitiko su paveikslų parodos „Styginių menas“ autore Jovita Dabašinskiene. Klausėsi jos  pasakojimo. Sužinojo, kaip darbų autorei gimė mintis „tapyti vinimis“. Apžiūrėjo parodą, uždavė klausimus. Susipažino su autorės darbo įrankiais. Kiekvienas, kuris norėjo galėjo pabandyti atlikti pirmuosius paveikslo „tapymo“ žingsnelius.

Pabandę „tapyti vinimis“ mokiniai suprato, kad ši meno rūšis reikalauja daug pastangų, susikaupimo, kantrybės, kūrybinių idėjų ir užsispyrimo.

Po nuostabios pažinties su darbų autore, mokiniai patraukė į vaikų bibliotekos skyrių. Čia juos pasitiko  skyriaus darbuotoja Gerda Matusevičienė. Ji su mokiniais kalbėjosi apie įvairius  jiems žinomus herojus ir apie tai, kaip jais tampama. Po to skaitė  pasaką „Herojai tarp mūsų“ kitaip, nei mums įprasta. Vienu metu mokiniai klausė pasakos ir stebėjo jos iliustracijas. Po pasakos klausymo dalyvavo diskusijoje ir atliko kūrybinę užduotį.

Ugdymas kitoje aplinkoje sužadina mokinių norą mąstyti ir mokytis.

 Mokytoja Eglė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *