Tautiškumo ugdymas mažųjų gyvenime – integruota etnokultūros diena

Marijampolės „Ryto“ pagrindinėje mokykloje vyko ypatinga šventė – integruota etnokultūros diena, skirta Tautodailės metams ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo – vasario 16-osios dienai paminėti.

Tautinės juostos motyvais pasipuošusi mokykla, visus pasitiko vasario 14 d. rytą. Meilės savo gimtinei, šalies istorijai, žmonijai, artimiesiems dieną… Visi pasipuošę – kas tautiniais rūbais, kas įsisegę į atlapus ar įsipynę į plaukus Lietuvos vėliavos spalvomis išaustą juostelę, ruošėsi šiandienos renginiui.

Mokyklos fojė puikavosi nuostabi senovinių daiktų paroda. Į ją eksponatus rinko ir nešė visi mūsų mokyklos bendruomenės nariai – ieškojo savo senelių palėpėse, spintose, kluonuose… Parodoje puikavosi nuostabiai išaustos juostos ir staltiesės, lovatiesės ir pagalvių užvalkaliukai, geldos, kultuvės, žibalinės lempos ir netgi žibalinė dviračio lempa, kūrenami anglimis virduliai ir lygintuvai, kočėlai ir volai, naščiai ir pintinės, verpimo rateliai… Ir kaip, ir kam juos naudojo mūsų senoliai? Šiuolaikiniams vaikams sunkiai suprantamas dalykas… Pradinių klasių mokytojos pasistengė atsakyti į visus vaikų klausimus.

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *