STEAM pamoka ,,Eksperimentuodami mokomės”

STEAM pamoka ,,Eksperimentuodami mokomės”

Spalio 12 d. rytą 7b ir 7c klasių mokiniai išvyko į Kauną. Mokinių ten laukė pažintis su VDU Botanikos sodu, STEAM pamoka „Mokomės eksperimentuodami“ VDU laboratorijoje, edukacinis užsiėmimas Lietuvos švietimo istorijos muziejuje.

Pažintį pradėjome nuo VDU. Kol vienos klasės mokiniams vyko STEAM pamoka, kiti susipažino su botanikos sodu. Gamtos grožis, tyras oras, aktyvūs užsiėmimai ir pasivaikščiojimas gryname ore nepaliko abejingų. Vaikai domėjosi aplink augančiais augalais ir džiaugėsi saulėtu rytu. Didžiausią susidomėjimą sukėlė oranžerijoje augantys bananai ir melioninės papajos.

STEAM pamokoje „Eksperimentuodami mokomės“ mokiniai susipažino su šarmais ir rūgštimis. Prieš kiekvieną praktinę užduotį mokiniams reikėjo suformuluoti hipotezę. Kiek džiaugsmo būdavo tuomet, jei atlikus bandymą paaiškėdavo, kad spėjimas buvo teisingas. Taip pat mokiniai mokėsi po eksperimento teisingai suformuluoti gautas išvadas. Susipažino su laboratorijoje naudojamais indais ir prietaisais, patys gaminosi tirpalus, tikrino jų PH, naudodami lakmuso popierėlius nustatė, kur yra rūgštiniai, o kur šarminiai tirpalai.

Lietuvos švietimo istorijos muziejuje mokiniams vyko dvi edukacijos „Matematikos galia“ ir „Viena diena tarpukario Lietuvos mokykloje“. Mokiniai ir čia atliko praktines užduotis, skaičiavo skaitliukais, rašė dailyraščiu, mokėsi senovinių žodžių reikšmių, gaminosi priemones skaičiavimui…

Manome, kad tai, ką mokiniai išmoko šios išvykos metu, toli už mokyklos sienų, atmintyje išliks ilgam. O ir praktiškai kai ką panaudoti galės.

Informacija atnaujinta: 2022-10-16 11:10:45

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Translate »
Skip to content