Senieji amatai

PUG ugdytiniai lankėsi Virbalio senųjų amatų centre. Edukaciniuose užsiėmimuose, vaikučiai patys išbandė senuosius amatus. Patys liejo žvakes, kepė duonelę, audė, vijo virveles, iš molio lipdė puodynes.

Šiandien vaikams sunku įsivaizduoti ilgą rugio grūdo kelią nuo pirmo susilietimo su Motule Žeme iki gardaus ir kvepiančio kąsnio ant kasdienio mūsų stalo. Šiuolaikinių vaikų supratimas apie duonos kelią dažniausiai baigiasi artimiausioje aplinkoje – parduotuvėje. Vaikams sunku suvokti, kokį vis dėlto ilgą kelią duonelė turi nueiti, kol patenka ant mūsų stalo. Norėdami pasidalyti šiomis mintimis, puoselėdami mūsų senolių tradicijas ir papročius stengėmės perteikti vaikams, kokia duona buvo brangi ir šventa mūsų senoliams, parodyti, kaip buvo auginama ir kepama duona senovėje ir dabar.

Ugdytiniai gilinosi į senovės istoriją, prisiminė senolių išmintį, mokėsi gerbti duonelę. Susipažinę ką reikia pilti į duonkubilį, draugiškai kibo minkyti tešlą. Kol kepė duona, skambėjo eilėraščiai ir mįslės, patarlės apie duoną.Vaikai su pasigardžiavimu valgė pačių iškeptą duoną, o svarbiausia – sužinojo, kokia duonos „kaina“ buvo senovėje ir kaip ją kepdavo mūsų senoliai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *