Projekto Erasmus+ KA2 “Walking the line” partnerių viešnagė Lietuvoje

Spalio 16 – 20 dienomis mokykloje vieši projekto Erasmus+ KA2 “Walking the line” ( “Vaikščiojimas gyvenimo linija”) partneriai. Sulaukėme svečių iš Italijos, Katalonijos,Vokietijos ir Rumunijos. Projekto tikslas –  aktyviai leidžiant laiką gamtoje, susipažinti su Europos istorija, skirtingų tautų išgyventais sunkiais momentais, pamatyti geografinius, klimatinius, kultūrinius skirtumus.

Pirmadienį projekto svečiai susipažino su mūsų mokykla, jos istorija. Lankė Marijampolės lankytinas istorines vietas, paminklus.

Antradienį projekto dalyvių laukė didysis projekto žygis “Pasaulinių karų sūkuryje. Partizanų takais”. Žygiuodami nuo Akmenynų mokyklos Kalvarijos savivaldybėje iki Marijampolės, žygiuotojai įveikė net 15 kilometrų. Kartu su Žygeivių klubo ir Šaulių sąjungos nariais ( vadovaujami M. Lietuvninko) aplankė istorines mūsų krašto vietas – paminklą vokiečių kariams, pokarių partizanų žuvimo vietas, Juodelių žvyro karjerą – draustinį,  bunkerius, grožėjosi rudenėjančia Suvalkijos gamta.

Trečiadieni delegacija lankėsi Vilniuje ir Trakuose. Susipažino su šių miestų architektūra. Vilniuje aplankė Katedros varpinę, Kazimiero bei Petro ir Povilo bažnyčias.

Ketvirtadienio rytą svečiai ir mūsų mokyklos delegacija lankėsi Marijampolės savivaldybėje, kur susitiko su miesto mere I. Lunskiene, Švietimo, kultūros ir sporto departamento atstovais V. Diliu ir V. Kvietkausku. Merė įteikė užsieniečių delegacijoms atminimo dovanėlių, pristatė Marijampolę kaip būsimą Lietuvos kultūros sostinę.

Projektą vainikavo bendras visų šalių renginys “Šokis mus vienija”. Kiekviena šalis iš pradžių pristatė savo šalies šokį, vėliau, renginio pabaigoje, visi projekto dalyviai sušoko bendrą, per visą savaitę išmoktą, šalis vienijantį ir jungiantį šokį.

Direktoriaus pavaduotojai ugdymui E. Taputis ir A. Šmulkštienė visiems projekto dalyviams, šeimoms priėmusioms užsieniečius vaikus, mokytojams įteikė projekto dalyvių sertifikatus.

Rytoj svečiai jau išvyksta namo, tačiau išsiskiriam neilgam. Mūsų mokyklos mokinių ir mokytojų laukia vizitai į projekto partnerių šalis, kad galėtume geriau pažinti kitų Europos šalių istoriją ir kultūrą.


 

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *