Poetui Justinui Marcinkevičiui atminti

Kai žvelgiu į tave, manyje atsidaro akmuo
ir pasirodo žolelė – gležna, bet gyvybės pilna.
Imu už rankos tave, ir mes einame jos pažiūrėti.
(Justinas MARCINKEVIČIUS)

Kaip ir kasmet vasario 16 – kovo 11 dienomis visoje Lietuvoje minimos Lietuvių kalbos dienos. Mūsų mokyklos lietuvių kalbos mokytojos, organizuodamos renginius šioms dienoms, nusprendė nusilenkti poeto Justimo Marcinkevičiaus atminimui.

Visi 5-8 klasių mokiniai susipažino su poeto eilėraščiais, juos iliustravo. Lietuvių kalbos mokytojos bei mokyklos bibliotekos vedėja atrinko gražiausius mokinių darbus ir surengė skaitykloje parodą.

Kovo 2 dieną klasių atstovus pakvietė poezijos popietė, skirta paminėti poeto Just. Marcinkevičiaus 90-ųjų gimimo metinių. Lietuvių kalbos mokytoja G. Blazgienė susirinkusiems mokiniams papasakojo apie garsaus poeto, dramaturgo, sąjūdžio veikėjo gyvenimą. Jautriai skambėjo paties poeto skaitomos eilės. Renginio dalyviai deklamavo pasirinktas poeto eiles, o 6 klasės mokinė Rugilė net ir sudainavo iš moeto eilių gimusią dainą “Lopšinė tėvynei ir motinai”.

Gražiausiai deklamavusieji mokiniai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis – knygomis ir iškovojo teisę kitais metais atstovauti mokyklai raiškiojo skaitymo konkurse.

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *