Ar galima pėsčiomis apkeliauti Lietuvą per vieną dieną? 6a ir 6c klasių mokiniai patys įsitikino ir kitiems įrodė – galima.
Dviejų klasių mokiniai lankėsi Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse. Tai didžiausias muziejus po atviru dangumi Lietuvoje (195 ha), kuriame surinkta per 90000 eksponatų. Jau prieš vykdami į kelionę, mokiniai domėjosi atskirais Lietuvos regionais, darė skaidres, ruošė pristatymus, o atvykę į muziejų savo teorines žinias papildė įrodymais – nuotraukomis. Darbus mokiniai pristatys Bendruomenės dienos užsiėmimuose.
Ekskursijos dalyviai taip pat dalyvavo edukacinėse programose.
6a klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Jaujos istorijos” – integruotoje teatro ir etninės kultūros pamokoje. Iš krikščioniškos pasaulėjautos paveiktų XIX a. pab.-XX a. pr. folkloro šaltinių gerai žinoma, kad jauja ar pirtis – nelabųjų pamėgta vieta. Jaujoje žmonės dirbdavo naktimis, joje būdavo karšta (kūrenamas pečius), tamsu. Jaujoje ne tik džiovinami ir kuliami iš laukų suvežti javai, džiovinami ir minami linai bei kanapės, bet ir džiovinamas salyklas, periamasi. Ypatinga darbo aplinka turėjo įtakos ir mitologinių sakmių apie jaują atsiradimui. Edukacijos metu mokiniai sužinojo pagrindines jaujos pastato paskirtis, stebėdami teatralizuotą vaidinimą, susipažino su mitologinėmis sakmėmis („Kap baidė Smilyngė jaujuo“, „Marti iš jaujos“), pasitelkdami teatro improvizacijos metodą, sukūrė šiuolaikinę mitologinę sakmę. Užsiėmimo pabaigoje edukacijos dalyviai sulaukė laumių vaišių – žolelių arbatos.
6c klasės mokiniai dalyvavo „Kryždirbystės interpretacijų kūrybinėse dirbtuvėse”. Užsiėmimas vyko tarpukario miestelyje, Pakruojo ugniagesių stoginės salėje. Kryždirbystės edukatorius papasakojo apie kryždirbystės laikotarpius, pristatė kryždirbių istorines asmenybes, regioninius etnografinius kryžių skirtumus.Mokiniai, dirbdami komandomis, mokėsi dėlioti senųjų kryžių saulučių simbolines detales į vieną kompoziciją, pritaikydami simetrijos principus, bei sujungdami visas kryžiaus detales į vieną simbolinį meno kūrinį. Taip gimė nuostabūs, senuoju tikėjimu dvelkiantys kryželiai.
Informacija atnaujinta: 2022-05-27 13:05:10