Organizavome Sūduvos regiono metodinę-praktinę konferenciją

Organizavome Sūduvos regiono metodinę-praktinę konferenciją

Balandžio 17 d. Marijampolės „Ryto“ pagrindinė mokykla organizavo ir pakvietė Sūduvos regiono mokytojus į metodinę-praktinę konferenciją „Mokymosi sėkmės keliai visiems ir kiekvienam“. Renginį atidarė ir susirinkusiuosius pasveikino „Ryto“ mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aušra Šmulkštienė ir direktorius Vladas Klasavičius bei Marijampolės savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Loreta Matusevičienė.

Konferencija buvo įvairiapusė, nes kvietėme viso regiono mokytojus stebėti „Ryto“ mokyklos mokytojų-praktikų vedamų pamokų, klausyti plenarinių pranešimų, gerąja patirtimi pasidalinti darbo grupėse, kuriose pranešimus skaitė įvairių mokomųjų dalykų mokytojai iš įvairių mokyklų.

Integruotą pasaulio pažinimo ir anglų kalbos pamoką 4b klasėje vedė mokytoja metodininkė R. Mackevičienė, vyresnioji mokytoja I. Pavelčikienė, vyresnioji mokytoja G. Lukauskienė, matematikos pamoką 3b klasėje vedė mokytoja metodininkė D. Vilkienė, o 6b klasėje – vyresnioji mokytoja R. Pranskaitienė, į istorijos pamoką 8b klasėje pakvietė mokytoja metodininkė R. Juknelienė, į lietuvių kalbos 6c klasėje –  vyresioji mokytoja G. Blazgienė, futbolo žaidimo elementus 7c klasėje pristatė vyresnysis mokytojas A. Larčenka, o funkcionalaus žaislo gamybos iš kartono pamoką 5a klasėje pademonstravo mokytoja metodininkė R. Vaitonienė.

Grįžusių iš stebėtų pamokų konferencijos dalyvių laukė trys plenariniai pranešimai. Šiaulių Salduvės progimnazijos direktorė dr. Natalija Kaunickienė pristatė mokytojų tobulėjimo galimybes mokyklos kontekste ir akcentavo, koks svarbus savo veiklos, darbo reflektavimas, iš ko susideda profesinis augimas ir tobulėjimas. Grįžtamojo ryšio ugdymo procese ir išoriniame vertinime svarbą pristatė Nacionalinės švietimo agentūros direktoriaus pavaduotoja dr. Asta Ranonytė. Pranešėja teigė, kad labai svarbu į žinojimą apie ugdymo procesą, pažangą, išsikeltus tikslus ugdymo procese vesti mokinį, su kuriuo dirbame ir siekiame rezultatų, akcentuota padrąsinimo, pastiprinimo svarba ir tai, kad kiekvienas vaikas skirtingas, kaip ir jo sėkmės kelias. Doc. dr. Salomėja Karasevičiūtė, remdamasi V. Hugo citata, skaitė pranešimą „Ateitis – mokyklos mokytojo rankose“ ir priminė, kad mokytojas paruošia mokinį skrydžiui į gyvenimą, kalbėjo apie tai, kad rezultatas, kurio siekiame savo pamokose, pasirodys po 12 ar 20 metų, ir kad jis yra ne tai, kokias pareigas mokinys užims tuo metu.

Po plenarinės dalies konferencijos dalyviai rinkosi į konferencijos pranešimų grupes, kur trumpus pranešimus kolegoms skaitė tiek mūsų mokyklos mokytojai, tiek kolegos iš Marijampolės Petro Armino progimnazijos, Marijampolės „Šaltinio“ progimnazijos, Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijos, Marijampolės sav. Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijos, Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazijos, Vilkaviškio pradinės mokyklos, Šakių r. Kidulių pagrindinės mokyklos, Kalvarijos gimnazijos.

Džiaugiamės visais konferencijos dalyviais, kurie skyrė laiko profesiniam tobulėjimui, dalijimuisi patirtimi. Tikimės, kad ši metodinė-praktinė konferencija, susitikimas, buvimas bendrystėje tik pastiprino supratimą, kad einame ir vedame kitus tinkamu keliu. 

Informacija atnaujinta: 2024-04-19 08:04:44

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Translate »
Skip to content