Mokomės lengvai

3 B klasės mokytoja Eglė Šaučiūnaitė pastebėjo, kad jos mokiniai lengviau įsisavina žinias, informaciją, kurios pateikiamos ne įprastu būdu, bet vedant pamokas netradicinėje aplinkoje.

Mokiniai, lydimi mokytojos, lankėsi Paežerių dvare įsikūrusiame Vilkaviškio krašto muziejuje. Klausydami gido pasakojimo apžiūrėjo krašto etnokultūrinio paveldo, M. B. Stankūnienės šeimos istorijai, dr. J. Basanavičiui, V. Kudirkai skirtas ekspozicijas.

Išgirdo istorinį pasakojimą apie Paežerių dvarą ir jo gyventojus, klausėsi legendų iš dvaro praeities.

Apžvelgė Suvalkijos lygumas, Paežerių ežerą ir dvaro rūmus iš apžvalginės Belvederio bokšto aikštelės.

Dalyvavo edukacinėje programoje, kur buvo pristatomas suvalkietiškas tautiškas kostiumas, supažindinama su senovės Sūduvos krašto valstiečių kasdieniais darbais, gyvenimo būdu. Mokiniai ne tik išgirdo, kaip seniau rankomis buvo mušamas sviestas, bet ir patys jį mušė. Čia pat sumuštas, išplautas sviestas buvo tepamas ant naminės duonos riekelės ir ragaujamas.

Ne tik žinių, bet ir daug gerų emocijų vaikai gavo šios netradicinės pamokos metu. Džiugu, kad žinios, kurias gavo mokiniai buvo pateikiamos įdomiai, neįprastai. Dirbo visi penki mokinių pojūčiai: lytėjimas, rega, klausa, uoslė ir skonis.

Taip mokytis smagu, įdomu ir lengva.

Nuotraukas peržiūrėsite paspaudę rodyklę ant tamsios juostos


Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *