Matematikos žinios per asmeninę patirtį

2b klasės mokiniai matematikos pamoką tema „Masės matavimas svarstyklėmis“ pradėjo netradicinėje mokyklos erdvėje – mokyklos valgyklos rūsyje.

Mokinius su mokyklos valgykloje anksčiau naudotomis ir dabar naudojamomis įvairių daiktų svorį nustatančiomis svarstyklėmis supažindino mokyklos valgyklos vedėja Rita. Ji ne tik papasakojo kokios ir kam naudojamos jų darbe svarstyklės, bet ir pademonstravo kaip jomis naudojamasi. Po to, drąsiausi mokiniai, padedami valgyklos vedėjos, svėrė klasės draugus pramoninėmis svarstyklėmis, apskaičiavo kuri mokinių grupelė sunkesnė ir kiek kilogramų. Vaikai sužinojo, kad anksčiau valgykloje naudotas lėkštelines svarstykles pakeitė šiuolaikinės elektroninės svarstyklės.

Atsisveikinę su valgyklos vedėja mokiniai patraukė į mokyklos sveikatos priežiūros kabinetą. Čia kiekvienas svėrėsi medicininėmis svarstyklėmis ir sužinojo savo kūno masės svorį.

Grįžę į kabinetą pasiskirstė į grupeles ir įvairiomis svarstyklėmis svėrė daiktus, lygino jų svorį, atliko aritmetinius skaičiavimus.

Mokiniai šios pamokos metu ne tik įgijo žinių, bet ir ugdėsi gebėjimus per tiesioginį praktinį patyrimą. Patyriminis mokymas(is) suteikia mokiniams puikias galimybes pažinti ne tik aplinkinį pasaulį, bet ir patį save.

Mokytoja Eglė Šaučiūnaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *