Kur gyvena išmintis, kūryba, džiaugsmas ir svajonės?

2b klasės mokiniams integruota lietuvių kalbos pamoka „Lietuviška kalba, kūryba, išmintis“ vyko Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo edukacijos centre.

Šiai pamokai mokiniai ruošėsi iš anksto. Jie, drauge su mama, gamino pirmąją vaikystėje mamos jiems skaitytą knygą.

Atvykus, į Petro Kriaučiūno bibliotekos Vaikų ir jaunimo centrą, pasitiko puikiai nusiteikusi bibliotekos darbuotoja Aušra. Ji mokiniams papasakojo apie bibliotekos vaikų skyrių, parodė storiausią, ploniausią, didžiausią, mažiausią, ilgiausią, lietuvišką knygą. Taip pat išlankstomas, įgarsintas, bei Brailio raštu parašytas knygas. Pristatė vaikų skaitomiausių knygų penketuką. Skaitė pasaką, parodė lėlių teatro lėles, kurias naudoja vaidinimo metu.

Po to, mokiniai pristatė savo vaikystės pirmąją knygą, kurią jiems skaitė mama. Pristatytos knygos liko bibliotekoje. Su jomis galės susipažinti ir jas apžiūrėti visi, vaikų skyriaus, bibliotekos lankytojai.

Mokiniai aplankė bibliotekoje veikiančias Sausio 13 – tai atminti foto nuotraukų, judančių paveikslų, lėlių, metalo dirbinių parodas. Susipažino su suaugusiųjų biblioteka, skaitykla.

Po pažinties, su bibliotekos erdvėmis, edukacijos multicentre, mokinių laukė vadovė Ligita, kuri vedė užsiėmimą „Kūrybinės dirbtuvės“. Jo metu mokiniai liejo spalvas, pasakojo apie įžvelgiamas įvairias tikroviškas ir išgalvotas būtybes, konstravo iš lego detalių gyvūnus.

Integruota pamoka ne tik praplėtė mokinių akiratį, praturtino naujomis žiniomis, bet ir suteikė daug džiaugsmo, atskleidė mokinių kūrybinius gebėjimus, išlaisvino fantaziją, mokė svajoti, bendrauti ir bendradarbiauti.

Mokytoja Eglė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *