Į Vilnių

Į Vilnių

Balandžio 20 d. 5 – 8 klasių gabesniųjų ugdymo grupių mokiniai vyko į ekskursiją Vilniuje. Ekskursijoje mokiniai ne tik smagiai leido laiką, bet ir gilino (net 4! – literatūros, fizikos, matematikos ir biologijos) mokomųjų dalykų žinias miestinėdami kartu su „Idėjų karalystės” edukatore Rūta Norkūne, atlikdami užduotis Energetikos ir technikos muziejuje bei tyrinėdami Trakų pilies prieigas.

Vos nuvykę į Vilnių susitikome su „Idėjų karalystės” edukatore ir gide Rūta. Ji mokinius lydėjo interaktyvios ekskursijos „Vilniaus legendos” metu. Vaikščiodami po Vilniaus senamiesčio vietas, apipintas legendomis, mokiniai klausė pasakojimų apie magą, stebuklus, pranašystes, vaiduoklius, kunigaikščius ir miestiečius. Tai miesto istorijų atradimo džiaugsmas per patyrimus, daiktus, garsus, kvapus ir žaidimus. Siekdami įminti legendas ir jas paneigti, mokiniai atliko daug užduočių – klausė gidės, uostė smilkalus, spėjo, kas yra maišelyje, Vilniaus senamiesčio pastatų fasaduose ieškojo simbolių, užuominų, iš pabirų raidžių dėliojo legendos herojų vardus, penktos klasės mokiniai deklamavo pasirinktus eilėraščius apie Vilnių. Mokiniai ne tik klausėsi, tačiau ir patys domėjosi, klausė, kėlė hipotezes.

Kitas objektas – Energetikos ir technikos muziejus. Pačioje naujausioje muziejaus virsmo salės interaktyvioje ekspozicijoje mokiniai susipažino apie žmogaus santykį su energija. Virsmo salė sukurta siekiant įkvėpti domėtis mokslu, technologijomis, pristatyti tiksliuosius mokslus suprantamu ir įtraukiančiu būdu. Kiekvieną eksponatą sudaro istorinis pasakojimas ir interaktyvus iššūkis. Įvykdę iššūkį mokiniai generavo energiją, kuri busvo verčiama energijos Kvantais, kuriuos keitė į atšvaitą ir Virsmo salės inžinieriaus atestatą. Iš pradžių padedami gidų, o vėliau savarankiškai atlikdami užduotis mokiniai susipažino su energijos gavyba, saugojimu ir perdavimu. Salės apžvalgos pabaigoje stebėjome Tesla šou. Mat Virsmo salės centre, Faradėjaus narve, įrengtos dvi didžiausios Tesla ritės Baltijos šalyse.

Po šio pasirodymo mokiniai savarankiškai susipažino su kitomis muziejaus salėmis – apžiūrėjo Energetikos, Technikos ekpozicijas, susipažino su atradimais vaikams. Daugiausiai mokinių dėmesio susilaukė nusileidimo vamzdis, kuris matuoja greitį, kurį pasiekia iš vieno muziejaus aukšto į kitą skriejantis vaikas.

Grįždami namo, mokiniai aplankė ir Trakus. O čia jų laukė dar dvi užduotys. Po trumpo matematikos mokytojos Aušrinės aiškinimo, Trakuose mokiniai ieškojo nelygybių. Jas ne tik fotografavo, bet ir aprašė. Savo pastebėjimus siuntė mokytojai.

Dar viena užduotis – „Pavasariniai žydintys augalai”. Vaikščiodami Trakuose mokiniai ne tik ieškojo žydinčių augalų, juos fotografavo, bet ir internete ieškojo medžiagos apie savo surastą augalą. Augalo nuotraukas ir medžiagą pristatė ekskursijos draugams.

Vakare pasiekėme Marijampolę. Grįžome pavargę, bet kupini naujų įspūdžių, žinių ir be galo laimingi – kiek daug sužinojome, pamatėme, išgirdome, patyrėme.

Kelionės video peržiūrėti

Informacija atnaujinta: 2023-12-12 21:12:40

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Translate »
Skip to content