DĖKOJAME VALSTYBINIAM VISUOMENĖS SVEIKATOS STIPRINIMO FONDUI, Finansuojančiam STEP tėvų grupes

2018 m. gruodžio – 2019 m. vasario mėn. Marijampolės „Ryto” pagrindinėje mokykloje vyko tėvų grupės pagal STEP 6 – 12 programą, skirtą tėvams.

14 dalyvių (tėvelių/mamyčių) STEP programoje galėjo dalyvauti nemokėdami dalyvio mokesčio, kadangi VšĮ Vaikų žaidimų studija „Kodėlčius“ yra PAKA projekto „STEP efektyvios tėvystės įgūdžių ugdymo grupės – šeimų psichologiniam atsparumui didinti“ partneris. Šių tėvų grupių veiklos finansuojamos Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis.

Projektu siekiama stiprinti efektyvios ir atsakingos tėvystės įgūdžius bei drąsinti juos naudoti abipuse pagarba pagrįstus vaiko ugdymo metodus, skiriant ypatingą dėmesį mažesniuose miesteliuose ar didesnių miestų pakraščiuose gyvenantiems tėvams, kūdikio besilaukiančioms šeimoms (mamoms ir jų partneriams/ tėčiams).

Valstybiniam visuomenės sveikatos stiprinimo fondui finansuojant projektą, 125 dalyviai (tėčiai/mamos) galėjo dalyvauti efektyvios tėvystės įgūdžių ugdymo grupėse nemokant dalyvio mokesčio. Dėkojame projektą įgyvendinusiems PAKA partneriams, įvairių Lietuvos miestų ir miestelių ugdymo įstaigoms, bendruomenėms, šveitimo pagalbos tarnyboms: Asociacija Riešės bendruomenė, Pasvalio r. sav. Švietimo pagalbos tarnyba, Kartu saldu, Marijampolės sav. Ryto pagrindinė mokykla, Žaslių pagrindinė mokykla, Utenos Aukštakalnio pradinė mokykla, Šlienavos pagrindinė mokykla, Kauno r. Zapyškio pagrindinė mokykla, Vilniaus Barboros Radvilaitės progimnazija, Pasvalio Petro Vileišio gimnazija, Utenos Dauniškio gimnazija, Jonučių progimnazija. Nuoširdžiai dėkojame šių įstaigų vadovams, sudariusiems galimybę dalyviams (tėčiai/mamos) atvykti į užsiėmimus bei reikšmingai prisidėjusiems prie atsakingos ir pozityvios tėvystės idėjų, metodų sklaidos šviečiant ir ugdant tėvus.

Dalyvaudami STEP tėvų grupėse tėvai įgijo daugiau žinių apie psichologinę-socialinę vaiko raidą, tinkamą ir netinkamą vaiko elgesį bei jį lemiančias priežastis, atsakingos ir efektyvios tėvystės įgūdžius: demokratišką auklėjimo ir bendravimo su vaiku būdą, pozityvius drausminimo būdus nustatant ribas vaiko elgesiui ir sprendimams, tinkamą savęs ir vaiko drąsinimą, „Aš kalbą“ ir kt. bei įgytas žinias išbandė praktiškai.

Kelių dalyvių atsiliepimai:
 Leido pažinti save, savo vaikus, pateikė naujų metodų, labai svarbu išgirsti kitų patirtis ir perleisti per save, išgirsti daugiau nuomonių, dirbti komandoje atliekant užduotis ir pan.
 Susitikimai buvo labai laukiami. Šie mokymai gana intensyvūs, bet „atvėrė” akis. Labai daug sužinojau ne tik apie paauglį, bet ir save.
 Tokio pobūdžio projektai galėtų būti ir toliau finansuojami.
 Tai puiki savianalizė, terapija. Esu baigusi 5-12. Labai norėjau tęsti, nes ir vaikai paaugo.
 Šios grupės dėka įgijau daugiau pasitikėjimo savimi kaip mama. Maloniai praleistas laikas padėjo atsipalaiduoti ir būti kantresnei, pakeitė požiūrį į problemas. Dalį jų padėjo išspręsti, o kitos tikiuosi dings laikui bėgant.

2019 m. kovo – 2019 m. gegužės mėn. bus tęsiamos projekto veiklos. Daugiau informacijos: http://www.stepgrupes.lt/.

STEP programos vadovė Rasa Kazlauskienė


STEP (angl. Systematic Training for Effective Parenting – Sistemingas efektyvių vaiko auklėjimo įgūdžių lavinimas) – tai pasaulyje populiari tėvų ugdymo programa. Lietuvoje ji įgyvendinama nuo 2010 m. Iki šiandien STEP programa yra viena iš nedaugelio, kurios efektyvumas pagrįstas mokslinių tyrimų rezultatais. 2010-2018 m. STEP tėvų grupes sėkmingai baigė 3260 tėvelių įvairiuose Lietuvos miestuose.
STEP programos įgyvendinimą, kokybę ir plėtrą užtikrina Pozityvaus auklėjimo konsultantų asociacija (PAKA), kuriai vadovauja STEP programos koordinatorė Lietuvoje, PAKA prezidentė dr. Jolita Jonynienė.
Daugiau informacijos apie grupes galite rasti internetinėje svetainėje: www.stepgrupės.lt

Informacija atnaujinta: 2019-04-18 18:04:59

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Translate »
Skip to content