Baigėsi kasmetinė dieninės vaikų vasaros poilsio stovyklos ,,Saulutė“

Marijampolės ,,Ryto“ pagrindinėje  mokykloje 2016-06-01 – 2016-06-16 vyko dieninė vaikų vasaros poilsio stovykla ,,Saulutė“, kurią lankė 25 (1-5 klasių ) mokiniai iš socialiai remtinų šeimų.

Stovykloje dirbo 24 darbuotojai, iš jų 18  mokyklos pedagogų (pagal vadovų darbo grafiką).

Birželio 1d. įvyko dieninės vaikų vasaros poilsio stovyklos ,,Saulutė“ atidarymas. Stovyklautojai sukūrė skanduotę,  pakėlė stovyklos vėliavą. Vyko į Marijampolės Basanavičiaus aikštėje vykusią šventę „Vaikystės aitvarai“. Ten linksmai leido laiką, piešė ant plytelių aitvarus, vaišinosi ledais.

Birželio 2d. stovyklautojai  lankėsi  Marijampolės logistikos batalione. Apžiūrėjo bataliono patalpas, muziejų, trumpam pabuvojo karių palapinėje.

Birželio 3d. stovyklautojai  su mokyklos psichologe bei socialine pedagoge stebėjo filmą „Mergaitė su degtukais“ vėliau dalyvavo diskusijoje – aptarime. Išsakė savo jausmus. Kaip mergaitė jautėsi atvaizdavo savo piešiniuose.

Birželio 7d. vyko ekskursija į Marijampolės centrinį paštą. Ten sužinojo laiško kelią kol jis pasiekia adresatą. Sužinojo kaip siunčiami siuntiniai, nustatomas jų svoris, pamatė laiškininkų krepšius.

Birželio 8d.  lankėsi Kazlų Rūdos miško muziejuje informaciniame centre. Susipažino su miško gyventojų iškamšomis, miško sodinimo technologijomis, gamtosauginėmis problemomis, smagiai praleido laiką gamtoje.

Birželio 9d. mokyklos kompiuterių klasėje vaikai žaidė mokomuosius, draugo žaidimus. Susipažino su interneto naujovėmis, surengė kryžiažodžių konkursą.

Birželio 13d.  stovyklautojai su Visuomenės sveikatos biuro  trenere Aušra žaidė  jogos žaidimus „ Krantas – upė“, „Rankšluostis“, darė įvairius jogos pratimus,  pailsėjo,  atsipalaidavo, pagerino bendrą organizmo sveikatą.

Birželio 14d. stovyklos „Saulutė“ vaikai lankėsi „Swedbank“ Marijampolės skyriuje. Ekskursijos metu klientų aptarnavimo salėje susipažino su banko tarnautojų darbu, bankomatų funkcijomis. Ekskursijos vadovė pasakojo apie banko veiklą, asmeninių finansų valdymą. Gavo daug patarimų, kaip valdyti savo išlaidas, kaip susitaupyti norimam daiktui. Banko tarnautoja atsakė į visus vaikų pateiktus klausimus.

Birželio 14 d. stovyklautojai dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Vilties angelai“ – Gedulo ir vilties dienos minėjime prie paminklo Tremčiai atminti geležinkelio stotyje.  Tremtinių paminklą papuošė savo gamintais angelais. Klausėsi dainų apie tremtinius, tėvynės ilgesį, didvyriškumą.

Birželio 15 d.  lankėsi Marijampolės Multicentre. Čia susipažino su įvairiomis veiklomis – kūrė muziką, piešė, kūrė žmonių veidus, žaidė interaktyvius žaidimus, šoko. Taip pat apsilankė atnaujintame Marijampolės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriuje.

Birželio 16d.  stovyklos uždarymo šventėje vaikai ir vadovai padėkojo vieni kitiems už gražias ir įsimintinas akimirkas,  surengė  atsisveikinimo dainų ir šokių  koncertą. Stovyklos uždarymo metu vaikai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis, padėkos raštais.

Stovyklos veiklose atsiskleidė vaikų gabumai – jie turėjo galimybę kurti, sportuoti, stiprinti sveikatą, žaisti, pagilinti  žinias apie saugų eismą gatvėje, netgi išmokti įvairių darbelių, susidraugauti ir  geriau pažinti savo draugus. Išvykų metu geriau pažino savo kraštą, padidėjo jų užimtumas. Išsiskirdami pažadėjo nekantriai laukti kitos vasaros.

Stovyklos vadovė Snieguolė Dzermeikienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *