Pamokos už mokyklos sienų

Pamokos už mokyklos sienų

Sakoma, kad smagu, kai gali suderinti ir darbą, ir malonumą. Šią tiesą patyrė 6a ir 6c klasių mokiniai. Vykdant Erasmus + projektą ,,Kultūrinis paveldas ir IKT”, pamokos vyko toli nuo mokyklos – Paežerių dvare ir Ožkabaliuose. Diena buvo skirta mokinių etnokultūros žinioms pagilinti, tačiau pamokos persipynė ir su matematika, ir su istorija, ir su lietuvių kalba.

Paežerių dvare mokiniai turėjo dvi edukacijas – “Matai ir matavimas senovėje” bei “Senojo pašto paslaptys”. Vaikai ne tik klausė mokytojos pasakojimo, bet ir patys aktyviai atliko užduotis – matavo, skaičiavo, rašė žąsies plunksna, spausdino senovine spausdinimo mašinėle, antspaudavo laiškus vaško antspaudais.

Po pamokų susipažino su Paežerių dvaro istorija, išgirdo Paežerių dvaro legendą, apkabino 400 metų dvaro ąžuolą, drąsiausieji lipo į bokštą, kur pietų laukdavo dvaro ponia, apsižvalgyti po apylinkes.

Ožkabaliuose, Jono Basanavičiaus gimtinėje, mokiniai vėl mokėsi. Čia jų laukė pamokos “Kas kap moka, tas tep šneka” ir “Pro vaikystės langą”. Ir vėl užvirė darbas. Mokiniai susipažino su Jono Basanavičiaus biografija, sprendė kryžiažodžius, sodyboje ieškojo rakandų, dalyvavo protmūšyje apie tarmes, gilinosi į suvalkiečių patarmę.

Piknikas ir smagi dienos pabaiga laukė Tūkstantmečio ąžuolyne.

Mokytojos Remigija ir Gintarė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *